Schüco Innovation Now – interaktywnie w branży okien, drzwi i fasad

Firma Schüco, dostawca systemowych rozwiązań okien, drzwi i fasad, stworzyła cyfrową platformę Schüco Innovation Now, przez którą będzie na bieżąco dostarczać architektom i producentom stolarki w systemach Schüco szczegółowych informacji o najnowszych technologiach powłok budynków. Nowoczesny, interaktywny kanał łączy formaty na żywo i na żądanie.

innovation_now_logo_mObecna sytuacja postawiła przed wieloma firmami nie tylko wyzwania ekonomiczne, ale też związane z ograniczeniem możliwości osobistej komunikacji partnerami biznesowymi. Firma Schüco odpowiada na potrzeby swoich odbiorców, uruchamiając nową, cyfrową platformę informacyjną, która stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych kanałów komunikacji, jak np. światowe targi architektury, materiałów i systemów budowlanych BAU w Monachium. Nowoczesna formuła łączy elementy transmisji na żywo z interaktywnymi prezentacjami, filmami, szkoleniami i relacjami z inwestycji czy wydarzeń w showroomach firmy w całej Europie. Celem inicjatywy jest zdalne udostępnianie użytkownikom wszystkich potrzebnych materiałów 24 godziny na dobę w atrakcyjny, kreatywny sposób. Premiera platformy odbędzie się już 8 marca 2021 roku i przyjmie formę transmisji w formacie live, podczas której będzie można zadawać pytania ekspertom firmy.

Jeden rok. Trzy tematy. Liczne innowacje

Wymagania stawiane dziś nowoczesnym budynkom są liczne i bardzo zróżnicowane. Materiały emitowane na platformie Schüco Innovation Now w ciągu kolejnych miesięcy będą skupiać się na trzech tematach, które będą kształtować budownictwo w nadchodzących latach – Zdrowie – Zdrowy Budynek, Smart – Inteligentny Budynek oraz Bezpieczeństwo – Bezpieczny Budynek. Szczegółowe zagadnienia i kluczowe innowacje firmy z tych obszarów na 2021 rok zostaną omówione przez specjalistów Schüco podczas interaktywnych prezentacji, które będą udostępniane w miesięcznych odstępach, począwszy od dnia premiery platformy 8 marca. Już w tym samym dniu będzie można obejrzeć materiał poświęcony zdrowemu budownictwu, w którym zostaną opisane przyszłościowe trendy i najnowsze technologie z tego obszaru. To jednak zaledwie przedsmak cyklu wydarzeń poświęconych przyszłościowym technologiom budowlanym. W planach jest wiele innych atrakcji w nowoczesnych formatach wideo.

Fot. schueco.pl
Fot. schueco.pl

Aktualny temat – Zdrowy Budynek

Temat zdrowego budownictwa szczególnie dziś zyskał na znaczeniu. Zdrowy Budynek jest przyjazny nie tylko dla ludzi, lecz także środowiska. Zużywa minimalną ilość energii, ale też jest bardzo trwały i wykonany z ekologicznych materiałów. Jednocześnie zapewnia użytkownikom pełną ochronę, nie tylko przed warunkami atmosferycznymi i zanieczyszczonym powietrzem, ale nawet przenoszeniem drobnoustrojów na często użytkowanych powierzchniach, jak np. klamki i ramy okienne. Ponadto zapewnia pełny komfort użytkowania bez względu na wiek czy kondycję fizyczną, dzięki bezprogowym rozwiązaniom drzwi wejściowych, przesuwnych i balkonowych. Zdrowy budynek to także obiekt inteligentny, który potrafi samodzielnie reagować na zmienne warunki w pomieszczeniach i na zewnątrz, dostarczając użytkownikom świeżego powietrza, ochrony przeciwsłonecznej czy akustycznej wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. W tym kontekście jedną z nowości będzie nowe okno akustyczne Schüco AWS 90 AC.SI, które zapewnia ochronę przed hałasem nawet przy uchylonym skrzydle. Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów zamieszczonych na platformie, wystarczy zarejestrować się na specjalnej stronie pod adresem www.schueco.pl/inow.

Więcej informacji o Schüco Innovation Now znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl/inow


Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad

Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Udostępnij ten wpis

Post Comment