Terca Kosmo Nova – tradycyjny format w nowym wydaniu

Dla wielbicieli tradycyjnych rozwiązań i klasyki wysokiej jakości firma Wienerberger wprowadza popularną cegłę Kosmo w wersji Nova.

Dom jednorodzinny z elewacją i ogrodzeniem z cegły Kosmo. Fot. Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.
Dom jednorodzinny z elewacją i ogrodzeniem z cegły Kosmo. Fot. Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.

Nowa cegła do złudzenia przypomina popularną angobowaną cegłę Kosmo, niegdyś jedną z najpopularniejszych w portfolio firmy. Kosmo Nova jest produkowana w niemieckim zakładzie w Buchwaldchen i jest oferowana w polskim tradycyjnym formacie 250x120x65 mm oraz dwóch wersjach – drążonej, przeznaczonej głównie na elewacje, ogrodzenia czy elementy małej architektury oraz pełnej, dedykowanej m.in. do budowy estetycznych kominów.

 

Cegła Terca Kosmo Nova - melanż ceglastej czerwieni i kasztanowego brązu, z lekkim połyskiem. Fot. Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.
Cegła Terca Kosmo Nova – melanż ceglastej czerwieni i kasztanowego brązu, z lekkim połyskiem. Fot. Wienerberger Ceramika Budowlana

Doskonała cegła na elewacje, ogrodzenia i kominy

Kolor cegły Kosmo Nova to melanż ceglastej czerwieni i kasztanowego brązu z lekkim połyskiem. Angobowanie powoduje że każda z cegieł ma unikalne zabarwienie co na elewacji pozwala osiągnąć spójny ale niepowtarzalny efekt. Nasiąkliwość cegły Kosmo Nova wynosi ≤6%, co świadczy o najwyższej jakości i odporności na nasiąkanie. Kategoria trwałości F2 oznacza, że cegły są mrozoodporne i charakteryzuje je wielopokoleniowa trwałość.

 

Cegła jest już dostępna w sieci dystrybucji na terenie całego kraju.

 

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment