Kostka brukowa LANTA – nowość w ofercie firmy Buszrem

W kostkach Lanta udało się połączyć minimalistyczną prostotę ze stonowaną i harmonijną kolorystyką. Nowość w ofercie firmy Buszrem zaskakuje uniwersalną formułą doskonale wpisującą się nowoczesną architekturę. Nie tylko jednorodzinną, ale również miejską.

 

Kostka brukowa LANTA color-mix stalowy. Fot. Buszrem
Kostka brukowa LANTA color-mix stalowy. Fot. Buszrem

Minimalizm w architekturze to coś więcej niż moda. Kostka dedykowana do sympatyków tego trendu w rękach architektów pozwala na harmonijnie kształtowanie przestrzeni przydomowej i miejskiej. Dobrze zaprojektowane nawierzchnie (jak ramy obrazu) – przy minimalnych środkach wyrazu – podkreślają to co najlepsze i najważniejsze w sąsiadującej z nimi architekturze.

 

Kostka Lanta to jedna z tegorocznych nowości firmy Buszrem. Kwadrat i dwa różnej wielkości prostokąty stwarzają możliwość układania nawierzchni w harmonijne geometryczne wzory. Bezfazowe wykończenie brzegów daje w efekcie idealnie gładką i komfortową w użytkowaniu nawierzchnię. Od strony estetycznej ciekawa jest możliwość „złamania” ciągu linii równoległych, które tworzą kolejne rzędy kostki – na rzecz nawierzchni układanej w stylu „tetris”. Doskonale wygląda to np. na tarasach.

 

Kostka LANTA. Fot. Buszrem
Kostka LANTA. Fot. Buszrem

W przypadku kostki Lanta bardzo ważna jest również kolorystyka. Podstawowy zestaw to szary i grafit – barwy jednoznacznie kojarzone z architekturą nowoczesną. Jednak w tym przypadku mamy również dostęp do barwnych melanży (kasztanowy, stalowy, muszlowy). Tym co wyróżnia Lantrę color-mix to nieprzypadkowy rozkład barw. Kolory układają się liniowo, co podobne jest do wybarwienia na płytach ciętych z naturalnej skały. Ten efekt powoduje, że nawierzchnie z kostki Lanta będą bardzo dobrze pasować również do architektury o bardziej tradycyjnych formach.

 


Kostka LANTA

Wymiary: 29,7 x 29,7 mm; 29,7 x 44,7 mm; 29,7 x 59,7 mm; grubość: 6 mm

Kolorystyka: (gładkie) szary, grafit; (color-mix) kasztanowy, stalowy, muszlowy


 

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment