System odwodnienia dachów płaskich z jeszcze większymi możliwościami

Powszechnie uważa się, że trudno jest odprowadzić wodę deszczową z płaskiego dachu. Kilka lat temu w tym względzie rynek zrewolucjonizowała firma Galeco, wprowadzając system dedykowany do tego rodzaju konstrukcji, który znacznie uprościł prace dekarskie. Najbardziej innowacyjnym elementem jest adapter, który pozwala przejść przez attykę i połączyć wpusty dachowe  przez rurę kanalizacyjną z rurami spustowymi. Do niedawna adapter przeznaczony był do stosowania z rurami spustowymi o kwadratowym i prostokątnym przekroju, obecnie Galeco umożliwiło wyposażenie dachu płaskiego również w rury okrągłe.

 

System Galeco Dachy Płaskie to kompleksowy zestaw elementów potrzebnych do odprowadzenia wody z połaci dachowej o niewielkim kącie nachylenia. Może być stosowany na wszystkich typach dachów płaskich wykończonych różnymi materiałami pokryciowymi. Modułowość systemu Dachy Płaskie sprawia, że w prosty sposób można znaleźć własne rozwiązanie dostosowane do indywidualnego projektu. Kluczowe elementy systemu to: odpowiedni wpust dachowy lub attykowy, rura kanalizacyjna o średnicy 110 mm oraz element łączący ją z wybranym pionem spustowym, czyli adapter.

 

Adapter rury okrągłej Galeco. Fot. Galeco
Adapter rury okrągłej Galeco. Fot. Galeco

Adapter do okrągłych rur spustowych

Adapter to innowacyjny element systemu odprowadzenia wody deszczowej zaprojektowany przez firmę Galeco. Woda z powierzchni dachu płaskiego przez wpust trafia do rury kanalizacyjnej. Adapter z jednej strony połączony jest z rurą kanalizacyjną, a z drugiej z rurą spustową, którą deszczówka odprowadzana jest poza obręb budynku. Obecnie, dzięki nowej wersji adaptera, przy odwodnieniu dachu płaskiego można zastosować pion spustowy z każdego z najpopularniejszych systemów orynnowania Galeco. O ile do tej pory adapter dostosowany był do stalowej rury kwadratowej Galeco Stal2 oraz prostokątnej rury PVC wchodzącej w skład systemów PVC2 oraz Bezokapowego, to nowa wersja adaptera pozwala też na łączenie go z okrągłymi rurami ze stali i PVC. Tak szeroki wybór rozwiązań daje architektom możliwość dowolnego planowania systemu odwodnienia i dopasowania go do wizualnej koncepcji budynku. Adapter dedykowany rurom spustowym o przekroju okrągłym łączy się z rurami stalowymi Ø 90 i 100 mm oraz z PVC Ø 100 mm.

Warto podkreślić, że każdy adapter wyposażony jest w uszczelkę, zapewniającą pełną szczelność połączenia. Adaptery do okrągłych rur spustowych nie wymagają stosowania mufy, która jest niezbędna przy rurach kwadratowych.

Aby zapewnić jak najlepszy efekt estetyczny, Galeco zadbało też o idealne dopasowanie kolorystyczne elementów. Adaptery do rur okrągłych dostępne są w kolorze czarnym i grafitowym. Z uwagi na to, że grafit w systemie stalowym (RAL 7015) różni się od tego, który posiadają części z PVC (RAL 7021), adaptery produkowane są w dwóch różnych odcieniach dostosowanych do barwy wybranego pionu spustowego.

Udostępnij ten wpis

Post Comment