Jakie meble ogrodowe wybrać?

Aranżacja ogrodu to zadanie skomplikowane i wymagające specjalistycznej wiedzy, zwłaszcza w zakresie sadzenia roślin. Na przestrzeń tego typu składa się jednak nie tylko zieleń, ale i meble ogrodowe. Ich wybór jest wprost ogromny, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę rodzaj materiałów. Znajdziemy m.in. meble wykonane z drewna, wikliny, rattanu czy tworzywa. Które z nich okażą się najtrwalsze? Jakie meble do ogrodu warto kupić?

pexels-photo-334978

Meble do ogrodu – nie tylko stół

Ogród to miejsce, w którym w okresie letnim spędzamy mnóstwo czasu. W Polsce dużą popularnością cieszy się zwłaszcza grillowanie, niezbędny okaże się zatem duży stół z krzesłami lub fotelami. Taki zestaw wypoczynkowy sprawdzi się doskonale podczas rodzinnego biesiadowania. Dobrze osłonić go przy użyciu parasola teleskopowego na wysięgniku. Taki parasol umieścimy pośrodku stołu, dzięki czemu zapewnimy optymalny poziom zaciemnienia. Parasol niekoniecznie ochroni nas jednak przed deszczem, zwłaszcza przy dużym wietrze, dlatego warto zainwestować również w pawilon z bocznymi osłonami.

W ogrodzie możemy ustawić nie tylko zestaw wypoczynkowy. Wśród mebli ogrodowych znajdziemy także leżaki i rozkładane fotele, dedykowane przede wszystkim miłośnikom opalania. Dzieci, jak i osoby dorosłe ucieszą się z pewnością z huśtawki ogrodowej. Meble ogrodowe znajdziemy w ofercie homegarden.com.pl.

Meble ogrodowe – materiał 

Wybór materiału z jakiego wykonane zostały meble ogrodowe ma duże znaczenie nie tylko dla ich wyglądu, ale głównie trwałości. Za najbardziej trwałe uważa się meble metalowe, które zabezpieczone są preparatami zapobiegającymi korozji. Równie popularny wybór to meble wykonane z tworzywa sztucznego, lecz ich jakość może być już nieco gorsza. Wiele zależy od ich ceny, w tym przypadku lepiej nie oszczędzać. W ogrodzie pięknie prezentują się zwłaszcza meble drewniane. Są stosunkowo ciężkie i niełatwo je uszkodzić. Niestety, mogą okazać się nieco wymagające pod względem pielęgnacji. Ważna jest głównie regularna impregnacja. Większość mebli tego typu wykonana jest z drewna eukaliptusowego lub akacjowego. Taki wybór zapewnia bowiem ich wysoką wytrzymałość. Niemniej, kluczowa będzie w ich przypadku ochrona przed deszczem. W innym wypadku z biegiem czasu mogą tracić kolor. Odpowiedniej pielęgnacji wymagają jednocześnie mebli z rattanu oraz wikliny. Uważane są za najbardziej efektowne, jednak częściej można je spotkać na tarasie aniżeli w ogrodzie. Wynika to z faktu, że niezbyt dobrze odnajdują się w miejscach wilgotnych.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Wybór nierzadko podyktowany jest także ceną. Drewniane meble są stosunkowo drogie, podobnie jak meble z rattanu. Znacznie tańsze będą za to meble metalowe oraz wykonane z tworzywa. Podczas zakupu musimy także zwrócić uwagę na ogólny wystrój naszego ogrodu. Świetnym dodatkiem będą również duże donice oraz lampy ogrodowe. Całość stworzy niesamowity efekt.

Udostępnij ten wpis

Post Comment