Jak wybrać kosiarkę odpowiednią do Twoich potrzeb?

Kosiarka elektryczna PowerMax™ 34 E. Fot. Gardena
Kosiarka elektryczna PowerMax™ 34 E. Fot. Gardena

Wiosna to czas uporządkowania ogrodów po sezonie zimowym. Grabimy liście, przycinamy krzewy i kosimy trawniki. Ta ostatnia czynność jest kluczowa, aby zachować ogród w dobrej formie. Jednak żeby tego dokonać powinniśmy wybrać odpowiednią kosiarkę. Wtedy zadajemy sobie pytanie – jaki model wybrać? GARDENA ma w swojej ofercie kosiarki wykorzystujące innowacyjne technologie ułatwiające pielęgnację trawników.

Kosiarka elektryczna- najlepsza do ogrodów o powierzchni do 500m² – do 400 m²

Kosiarki elektryczne są proste w obsłudze, co może być świetną alternatywą dla początkujących ogrodników. Ponadto są ciche, lekkie i bardzo wydajne. W małym ogródku bez problemu skosimy powierzchnię przy pomocy elektrycznej kosiarki. Nie będzie to wymagało od nas dużego nakładu pracy. W porównaniu do kosiarek spalinowych są tańsze i co najważniejsze przyjazne dla środowiska. Kosiarka elektryczna PowerMax™ 34E marki GARDENA nadaje się do cięcia każdego rodzaju trawnika. Dodatkowo zastosowana nowoczesna technologia przyczyniła się do zmniejszenia ciężaru kosiarki, co umożliwia lżejszą prace nie obciążając przy tym kręgosłupa.

 

Kosiarka bębnowa – do trawników o łącznej powierzchni 200m² (dot. tylko kosiarki ręcznej)

GARDENA ręczna kosiarka bębnowa 400. Fot. Gardena
GARDENA ręczna kosiarka bębnowa 400. Fot. Gardena

Kosiarki bębnowe podobnie jak elektryczne mogą się znaleźć w wyposażeniu zarówno początkujących ogrodników, jak i profesjonalistów. Są bardzo ciche, lekkie do prowadzenia i ekologiczne. – Nasze kosiarki bębnowe pracują wyjątkowo cicho i nie emitują szkodliwych substancji, dzięki czemu nasz ogród pozostaje miejscem relaksu i wypoczynku” – zaznaczył Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA. Kosiarki te wyposażone są w nożyce tnące gwarantujące precyzyjne cięcie, co daje efekt idealnie utrzymanego trawnika. Dzięki ergonomicznie ukształtowanej rączce z dodatkowym uchwytem, z łatwością możemy przenosić kosiarkę z jednego miejsca ogrodu do drugiego. GARDENA ręczna kosiarka bębnowa 400 jest bardzo cicha i lekka podczas pchania.

 

Dla wygodnickich

GARDENA akumulatorowa kosiarka bębnowa 380 Li jest wyposażona w liczne elementy umożliwiające wygodne użytkowanie. Posiada kosz na ściętą trawę, co ułatwia użytkowanie. Ponadto może być również używana bez akumulatora. Praca z tą kosiarką jest przyjemna i cicha. W natężonym środowisku od spalin przynosi ulgę przyrodzie.

Udostępnij ten wpis

Post Comment