Fasada Roku 2019: Dla kogo 13 edycja konkursu okaże się szczęśliwa?

Konkurs Fasada Roku 2019, który wystartował z początkiem kwietnia, ma na celu wyłonienie najlepszych realizacji budowlanych. Na zwycięzców czeka premia w wysokości 10 000 zł. i przepustka do rozgrywki na poziomie międzynarodowej – Baumit Life Challenge. Patronat honorowy nad konkursem objęła Fundacja Twórców Architektury, To już 13 edycja Fasady Roku – z pewnością nie będzie dla nikogo pechowa, a zwyciężą jak zwykle najlepsi. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września.

fasada_roku_2019_kv

Fasada Roku – tego projektu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Na polskiej scenie architektonicznej gości od 2007 r. Jego ideą jest promowanie ciekawej architektury oraz wysokich standardów budowlanych, jak również podkreślenie znaczenia elewacji w procesie kształtowania otaczającego nas krajobrazu. Za sprawą tegorocznej edycji już po raz trzynasty wyłoni najlepsze realizacje budowlane z fasadą wykończoną w technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

 

5 kategorii, 5 zwycięskich obiektów

Rywalizacja o miano Fasady Roku 2019 rozpoczęła się 1.04.2019 r. W tegorocznej odsłonie konkursu zgłoszone projekty klasyfikowane są w kategoriach „budynek jednorodzinny nowy”, „budynek wielorodzinny nowy”, „budynek po termomodernizacji”, „budynek niemieszkalny” i „budynek zabytkowy po renowacji”. W początkowej fazie rywalizacji wszystkie karty w rękach trzymają architekci, wykonawcy i inwestorzy, którzy do 30 września 2019 r. mają czas, by wejść do gry o prestiżowy tytuł, premię w postaci 10 000 zł i prawo startu w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge, z jeszcze wyższą pulą nagród. O tym, kto zgarnie pulę zdecyduje profesjonalne jury. Komisja, w której skład wchodzą cenione autorytety z branży architektonicznej i budowlanej, przy ocenie poszczególnych kandydatur będzie kierować się takimi kryteriami jak dbałość o detale, kolorystyka i struktura elewacji oraz jej relacja z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji – także poszanowanie ich historycznej tradycji.

Formularz – pierwszy krok do wygranej

Architekci, inwestorzy oraz wykonawcy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w konkursie, mogą wypełnić formularz elektroniczny na stronie www.fasadaroku.pl. Ważne, by do zgłoszenia dołączyć co najmniej 5 zdjęć (min. 2400×1600 px), na których widoczny będzie obiekt względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek zabytkowy po renowacji” i „budynek po termomodernizacji” pamiętajmy o dołączeniu fotografii prezentujących zgłaszany obiekt przed i po metamorfozie.

 

Internauci, zagłosujcie!

Wzorem ubiegłych lat swój niezależny ranking stworzą także internauci. Entuzjaści architektury będą mogli wskazać swoich faworytów poprzez głosowanie online, które zostało uruchomione 1.05.2019 na oficjalnej stronie konkursu. Każdy będzie miał do rozdysponowania 5 głosów – po jednym w każdej kategorii. Plebiscyt potrwa do 31.10.2019. Obiekty, które spotkają się z największym uznaniem społeczności internetowej zostaną uhonorowane specjalnym „Wyróżnieniem Internautów”.

 

www.fasadaroku.pl

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

 


Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 25 lat firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment