Uszczelnienie od A do Z. Sopro wprowadza do oferty kompletny system uszczelniający z narzędziami aplikacyjnymi

To, jak istotną rolę w planowaniu remontu lub budowy nowej łazienki odgrywa poprawnie wykonana hydroizolacja, nie trzeba dziś nikomu tłumaczyć. Uszczelnienie bowiem to nie tylko gwarancja komfortowego korzystania z domowego SPA, ale i spokojna głowa – zarówno inwestora, jak i jego sąsiada. Aby proces zabezpieczenia łazienki przed wilgocią przebiegał jeszcze sprawniej, a efekty były jeszcze bardziej zadowalające, Sopro wprowadziło do oferty zestaw Hydroset 282 – system uszczelniający z niezbędnymi narzędziami aplikacyjnymi.

ydroset 282 – system uszczelniający z niezbędnymi narzędziami aplikacyjnymi. Fot. Sopro
ydroset 282 – system uszczelniający z niezbędnymi narzędziami aplikacyjnymi. Fot. Sopro

Wysokiej jakości chemia budowlana, odpowiednio dobrane elementy uzupełniające oraz przydane akcesoria – to istota innowacyjnego i systemowego podejścia do tematu uszczelniania, która charakteryzuje Hydroset 282. Poszczególne elementy tego zestawu zostały dobrane tak, by w wygodny sposób zapewnić kompleksowe wykonanie uszczelnienia naroży prysznicowych, niecek brodzikowych oraz zabezpieczenie miejsc instalacji wanny oraz stref mokrych i wilgotnych w łazienkach i kuchniach.

Za niezawodną ochronę przeciwwilgociową odpowiada tu wysokoelastyczna, jednoskładnikowa, mostkująca rysy folia w płynie Sopro FDF 525, która chroni przed wodą działającą bez ciśnienia w obciążonych wilgocią pomieszczeniach. W porównaniu z tradycyjnymi metodami wymaga naprawdę znikomego zużycia materiału (ok. 0,6 kg/m² na warstwę), a mimo, że grubość uszczelnienia jest niewielka, konstrukcja pod nim i tak pozostaje trwale sucha. Jej niezwykle ważną zaletą jest krótki czas gotowości do dalszego działania, który wynosi zaledwie 3 godziny. W połączeniu z gruntem głęboko penetrującym Sopro GP 263, doskonałym do redukcji zróżnicowanej chłonności podłoża oraz wzmocnienia jego powierzchni, tworzą duet, któremu niestraszne nawet duże obciążenia wodą i wilgocią. Komplet uzupełniają wysokiej jakości uszczelki, narożniki wewnętrzne oraz mocna i trwała taśma uszczelniająca. Hydroset 282 to zestaw w pełni kompletny – producent zadbał również o to, by zawarte w nim akcesoria  – wałek oraz rękawice, umożliwiły natychmiastowe przystąpienie do prac wykonawczych.

Nowy zestaw w ofercie Sopro to nie tylko gwarancja wysokiej jakości, ale przede wszystkim oszczędność czasu – zarówno tego poświęconego na kompletowanie poszczególnych elementów, jak i samego procesu uszczelniania stref narażonych na działanie wilgoci. Żmudny proces zamknięty w nieco ponad 4 godzinach? Od dzisiaj to możliwe!

Udostępnij ten wpis

Post Comment