Najlepsi na dachu – znamy SUPERDEKARZY ROKU!

Ogólnopolski program dla wykonawców dachów SUPERDEKARZ zakończył IX edycję wyborem najlepszych dekarzy w Polsce i w poszczególnych regionach. Na uroczystą Galę SUPERDEKARZ 2017, która miała miejsce 9 lutego w Hotelu Andel`s, zaproszonych zostało 100 najlepszych dekarzy rywalizujących o ten zaszczytny tytuł przez cały ubiegły rok. Tytuł SUPERDEKARZA ROKU 2017 po raz trzeci przypadł Rafałowi Szczepańskiemu z Poddębic. Patronem i inicjatorem programu jest marka Braas.

Fot. superdekarz.pl
Superdekarze Roku 2017 – zwycięzcy krajowi: I miejsce – Rafał Szczepański, II miejsce – Jerzy Orłowski, III miejsce – Daniel Czarnecki. Fot. superdekarz.pl

Program SUPERDEKARZ integruje środowisko dekarskie w Polsce, a także łączy program lojalnościowy i rozrywkę po godzinach pracy. Wykonawcy cały rok rywalizują o tytuł SUPERDEKARZA ROKU i SUPERDEKARZY REGIONU. Liczy się nie tylko ilość położonych dachów, ale również m.in. umiejętność wykorzystania kompletnych systemów dachowych. Osoby, które przystąpiły do programu, biorą udział w szkoleniach i warsztatach podnoszących ich umiejętności zawodowe. Najlepsi są zapraszani do wąskiej grupy Certyfikowanych Dekarzy Braas oraz wykonawców, którzy mogą oferować klientom Gwarancję Systemową Braas. W minionym roku w programie uczestniczyło ponad ośmiuset dekarzy.

SUPERDEKARZEM ROKU 2017 został Rafał Szczepański (firma: Rafał Szczepański Ciesielstwo-Dekarstwo, Poddębice, woj. łódzkie), który po raz trzeci z rzędu pokonał rywali z całej Polski. Jerzy Orłowski (firma: Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce) oraz Daniel Czarnecki (firma: Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński) również ponownie zajęli miejsce na podium. Po raz pierwszy od wprowadzenia wiosną 2017 pionierskiej na polskim rynku usługi – Gwarancji Systemowej Braas przyznano nagrodę dla dekarza, który uzyskał najlepszy wynik w jej sprzedaży. Został nim Andrzej Bylski.

Wręczone zostały również nagrody w dwóch innych kategoriach: w ilości położonych dachówek płaskich Teviva Cisar – zwycięzcą został Łukasz Meyer, oraz w wykorzystaniu innych modeli dachówek wykonanych w nowoczesnej technologii Cisar – ta nagroda ponownie przypadła Rafałowi Szczepańskemu. Mistrzem Systemów Dachowych, czyli dekarzem, który położył najwięcej dachów w oryginalnym systemie Braas, został Michał Gac. Z kolei najbardziej aktywnym debiutantem w programie SUPERDEKARZ okazał się Marek Walaszkowski.

Nagrodzono również najlepszych dekarzy w poszczególnych regionach kraju – statuetkę SUPERDEKARZ REGIONU 2017 odebrało 15 dekarzy. To za ich sprawą w minionym roku największą popularnością cieszyły się dachówki Celtycka Lumino (822 obiekty), Bałtycka Cisar (849 obiektów) i Rubin 9V (789 obiektów).

– Po dziewięciu latach w programie SUPERDEKARZ udało nam się zgromadzić elitę dekarską naszego kraju. Mamy ogromną radość obserwować, jak przez ten czas rozwinęli swoją działalność i doskonale radzą sobie na rynku, bez względu na koniunkturę gospodarczą. Dlaczego? Ponieważ postawili na jakość, którą z każdym rokiem coraz częściej doceniają krajowi i zagraniczni zleceniodawcy – powiedział Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas. – Cieszy nas, że najlepsi wykonawcy wybierają produkty marki BRAAS, którą uważają za synonim trwałości i funkcjonalności dodaje.

Finalistom statuetki wręczył gość specjalny Krzysztof Hołowczyc, który poprzedził Galę wystąpieniem motywacyjnym dla dekarzy. Wieczorne wydarzenie poprowadził ulubieniec mediów społecznościowych, dziennikarz radiowy i telewizyjny Filip Chajzer, który też pochwalił się wybudowanym niedawno domem z dachem marki Braas. Oficjalną część wieczoru zakończył energetyczny koncert Ewy Farnej.

 

Finaliści programu SUPERDEKARZ ROKU 2017. Fot. superdekarz.pl
Finaliści programu SUPERDEKARZ ROKU 2017. Fot. superdekarz.pl

 

Podsumowanie roku 2017

Rok 2017 był okresem wzrostu rynkowego w budownictwie mieszkaniowym i w segmencie dachów skośnych. Dużą aktywnością wykazali się deweloperzy uzyskując blisko 128,5 tysięcy pozwoleń na budowę mieszkań i domów, czyli aż o 20% więcej niż w analogicznym okresie roku 2016. Klienci indywidualni również otrzymali znacznie więcej pozwoleń na budowę domów – o 17% i zwiększyli ilość rozpoczynanych inwestycji aż o 13%.

 

W mijającym roku koncern, do którego należy Monier Braas, został przejęty przez amerykańską firmę Standard Industries. W wyniku połączenia na poziomie właścicielskim powstała Grupa BMI (Braas Monier Icopal) – największa firma produkująca systemy dachowe i kominowe na świecie. Od kilku miesięcy trwa proces integracji i optymalizacji procesów biznesowych. Dla marki Braas był to wyjątkowy rok również z innych względów. Wprowadzony został na rynek innowacyjny serwis – Gwarancja Systemowa Braas. Jest to pierwsza i jedyna na rynku Gwarancja, która obejmuje nie tylko poszczególne produkty, ale cały system dachowy. Pozycję marki jako lidera w branży dachowej potwierdziły również przyznane nagrody. Została ona wyróżniona tytułem „Konsumencki Lider Jakości 2017” oraz, kolejny rok z rzędu, tytułem „Złota Budowlana Marka Roku”. W 2018 firma Monier Braas będzie kontynuować strategię dostarczania wysokiej jakości rozwiązań systemowych do dachów spadzistych. Nie zabraknie też kolejnych innowacyjnych rozwiązań w ofercie.

 

– Rok 2018 będzie dla nas szczególny, bo obchodzimy 25-lecie funkcjonowania marki Braas na polskim rynku. W roku 1993 powstała firma Braas Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Przez 25 lat z małej firmy importującej dachówki z Niemiec i z Czech Braas stał się liczącym producentem i jedną z najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych marek na rynku materiałów budowlanych w Polsce.  Dzisiaj Braas to symbol dachówki betonowej, znacząca marka na rynku dachówki ceramicznej, a także jedyny producent kompletnych systemów dachowych na dachy spadziste – mówi Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas

WYNIKI PROGRAMU SUPERDEKARZ 2017

 

Zwycięzcy krajowi:

I miejsce – Rafał Szczepański – Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice.

II miejsce – Jerzy Orłowski – Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce

III miejsce – Daniel Czarnecki –  Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Szczecin

 

Zwycięzcy regionalni:

Grzegorz Adamczyk – Mistrz Regionu Śląskiego – Wschodniego, Allbud, Łodygowice

Łukasz Budzyński – Mistrz Regionu Wielkopolskiego, Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe

Zbigniew Chulewicz – Mistrz Regionu Mazowieckiego – Zachodniego, Usługi Ogólnobudowlane Dom-Dach, Płock

Roman Dyduch Mistrz Regionu Śląskiego – Zachodniego, F.U.H. Dachbud, Orzesze

Bogdan Frączek – Mistrz Regionu Dolnośląskiego – Południowego, Usługi Stolarsko-Ciesielskie, Nowogrodziec

Zbigniew Gozdur – Mistrz Regionu Świętokrzyskiego, Best-Dach, Radom

Bogdan Kalinowski – Mistrz Regionu Białostockiego, GD Bogdan Kalinowski, Księżyno

Henryk Klóska – Mistrz Regionu Podkarpackiego, Klóska Henryk Firma Remontowo-Budowlana, Rytro

Henryk Labisz – Mistrz Regionu Opolskiego, DACHER, Chrząstowice

Jerzy Łączyński – Mistrz Regionu Mazowieckiego, Domino Dach, Mińsk Mazowiecki

Damian Rolla – Mistrz Regionu Dolnośląskiego – Północnego, DACH-SYSTEM, Głogów

Michał Sieradzki – Mistrz Regionu, Mistrz Regionu Lubelskiego, FHU EURO-DACH, Kraśnik

Franciszek Tusk – Mistrz Regionu Pomorskiego, Zakład Dekarsko-Blacharski, Gowidlino

Arkadiusz Tyliński – Mistrz Regionu Lubuskiego, PHB „Tyliński” Tyliński Arkadiusz Jarosław Tyliński s.j. LESZNO

Adrian Woźniak – Mistrz Regionu Małopolskiego, U.R.B Adrian Woźniak, Gorenice

Superdekarze Regionalni Wschód. Fot. superdekarzpl
Superdekarze Regionalni Wschód. Fot. superdekarz.pl
Superdekarze Regionalni Zachód. Fot. superdekarz.pl
Superdekarze Regionalni Zachód. Fot. superdekarz.pl

Wyróżnienia specjalne:

  1. Andrzej Bylski – Mistrz Gwarancji Systemowych 2017, Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski, Koszalin
  2. Marek Walaszkowski – Debiut 2017 roku, MBud Marek Walaszkowski, Kiełpino
  3. Michał Gac – Mistrz Systemów Dachowych 2017, M.Dach, Lipniak
  4. Rafał Szczepański – Najlepszy wynik w dachówce CISAR w 2017 roku, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice
  5. Łukasz Meyer – Najlepszy Wynik w dachówce płaskiej Teviva Cisar 2017, PPU Naj-Bud, Strzebielino

 

Więcej informacji na www.superdekarz.pl .

Udostępnij ten wpis

Post Comment