Konferencja Legal Building – usługi budowlane za granicą

Jak wygląda procedura oddelegowania pracowników budowlanych za granicę, do krajów UE, z Polski i krajów nienależących do Unii? Jaki może być maksymalny okres oddelegowania? Czy każdy pracownik może zostać oddelegowany? Czym jest sekretariat socjalny i w czym może pomóc? Do jakich konfliktów może dojść na budowie? Jakie są narzędzia prawne przy ściąganiu wierzytelności?

Szablon grafik LB (Legal Building) Social Media (2)

Prawne i techniczne aspekty związane z delegowaniem przez firmy budowlane pracowników do pracy na budowach za granicą budzą wiele pytań i wątpliwości. Rozwiązania tych i podobnych problemów zaproponują eksperci – prelegenci pierwszej w Rzeszowie Konferencji Legal Building, która odbędzie się 12 października br. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego. Początek o godz. 9.

Konferencja Legal Building przeznaczona jest dla przedstawicieli polskich firm budowlanych, które chcą świadczyć swoje usługi za granicą lub już realizują zagraniczne zlecenia, a więc już delegują lub będą delegować pracowników do pracy na budowach za granicą.

Główne cele konferencji to:

  • uwrażliwienie firm na problemy związane z oddelegowaniem pracowników za granicę oraz na kwestię dbałości o legalność dokumentów na budowach
  • przekazanie uczestnikom wiedzy na temat nowych regulacji prawnych w sektorze budowlanym
  • przygotowanie przedsiębiorców do kontroli na budowie
  • umożliwienie nawiązania kontaktów pomiędzy firmami zlecającymi z Europy Zachodniej, a firmami z Polski

 

Prelegentami będą m.in. mecenas Michał Drab – adwokat Izby Adwokackiej w Brukseli oraz Kancelarii Adwokackiej Drab&Co; Hugues Thibaut – prawnik specjalizujący się w prawie europejskim, szef działu międzynarodowej Group S z Brukseli; Joanna Torbe – adwokat specjalizujący się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych oraz prawie karnym, a także Christoph Napiórkowski, adwokat z Niemiec, specjalista do spraw windykacji, posiadający wieloletnie doświadczenie w kwestiach doradztwa prawno-gospodarczego związanych z niemiecko-polskimi transgranicznymi relacjami biznesowymi. Na konferencji będą obecni także eksperci z zakresu prawa budowlanego, warunków pracy za granicą, wymogów technicznych  i prawnych wobec podwykonawców.

Organizatorem konferencji jest firma KFE Holding sp. z o.o., która wspiera polskie firmy budowlane w eksporcie ich usług do krajów Unii Europejskiej.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Ponieważ:

  • stworzy ona możliwości nawiązania kontaktów z firmami budowlanymi z Belgii, Francji i Niemiec
  • wzbogaci uczestników o wiedzę dotyczącą zasad delegowania pracowników z Polski i Ukrainy
  • umożliwi nawiązanie wartościowych kontaktów w branży budowlanej (wykonawcy, zleceniodawcy, dostawcy materiałów i usług itp. )

Konferencje Legal Building odbywają się cyklicznie w różnych miastach Europy – w Belgii, Luksemburgu, Francji, Niemczech, Portugalii oraz Polsce. Łączą teorię z praktyką w  stosowaniu  przepisów ustawowych i wykonawczych oraz promują legalność w sektorze budowlanym. Coraz częstsze zmiany w unijnych przepisach dotyczących delegowania pracowników i eksportu usług  skłoniły pomysłodawców konferencji do organizacji seminariów szkoleniowych z tego zakresu.

Zgłoś się już dziś

Udział w konferencji jest odpłatny. Bilety są już w sprzedaży. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br. Cena biletu: 1 065 zł (netto).

Źródło: www.legalbuilding.eu

Udostępnij ten wpis

Post Comment