Klinkierowa Cassia Long – unikalna wśród cegieł elewacyjnych

Cassia Long to nowa linia cegieł wprowadzona przez firmę Wienerberger. Ich długi i smukły kształt oraz niepowtarzalna, łamana faktura lica to wymarzona propozycja na elewacje domów czy budynków o nowoczesnej bryle.

Fot. Wienerberger
Fot. Wienerberger

Ceramiczne cegły elewacyjne z nowej linii Cassia Long uzupełniły bogate portfolio rozwiązań klinkierowych marki Terca, firmy Wienerberger. Są one produkowane w zestawach (połączone po dwie), a w trakcie budowy rozdzielane, łamane wzdłuż dłuższej krawędzi. Można je układać zarówno gładką, „fabryczną” stroną, jak i tą nieregularną, „łamaną”, bądź mieszać te dwie metody w dowolnych proporcjach. Dzięki temu, cegła pozwala uzyskać na gotowej, ceramicznej ścianie różnorodne wzory w nieograniczonej ilości. Elewacja sprawia wrażenie surowej powierzchni, której faktura się nigdy nie powtarza. Nowa linia została wprowadzona z myślą o miłośnikach niebanalnej architektury, dlatego też Wienerberger przy tym produkcie rekomenduje murowanie na cienką spoinę. Niemal niewidoczna warstwa zaprawy, bardziej podkreśla walory samej cegły, nie zakłócając jej naturalnego piękna. Różnorodna kolorystka umożliwia dostosowanie elewacji domu do krajobrazu oraz do indywidualnych upodobań inwestorów. Występuje w czterech kolorach, które również można ze sobą mieszać: grafitowym, ciemnobrązowym, brązowym oraz czerwonym.

Pełna cegła klinkierowa Cassia Long to nie tylko nowoczesna powierzchnia elewacji. Jak wszystkie produkty Terca, również i te z nowej linii spełniają najwyższe standardy techniczne. Są odporne na mróz i wilgoć (nasiąkliwość wynosi poniżej 8%), a także wytrzymałe na ściskanie (klasa 15).

Cassia long w kolorze brązowym. Fot. WIenerberger
Cassia Long w kolorze brązowym. Fot. WIenerberger
Cassia long w kolorze ciemno brązowym. Fot. Wienerberger
Cassia Long w kolorze ciemno brązowym. Fot. Wienerberger
Cassia Long w kolorze grafitowym. Fot. Wienerberger
Cassia Long w kolorze grafitowym. Fot. Wienerberger
Cassia Long w kolorze czerwonym. Fot. Wienerberger
Cassia Long w kolorze czerwonym. Fot. Wienerberger
Cassia Long. Fot. WIenerberger
Cassia Long. Fot. Wienerberger

Źródło: Wienerberger

Udostępnij ten wpis

Post Comment