Dekarstwo. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Edukacja – konferencja PSD

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Architektury BUDMA przygotowuje konferencję „Dekarstwo. Przyszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu”, która odbędzie się w formie online 4 lutego 2021 roku o godz. 11:00.

psd konferencja 4022021 FOT

Głównym celem wydarzenia jest stworzenie platformy do rozmów na temat przyszłości edukacji branżowej w Polsce, potrzeby tworzenia publikacji merytorycznych, takich jak „Wytyczne dekarskie” oraz popularyzacja technologii ułatwiających wykonanie prac na dachu.

Ciekawy program merytoryczny zapewnią panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, partnerów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz przedstawicieli Organizacji Branżowych, które skupiać się będą na aktualnym stanie, zmianach i zadaniach dla branży dekarskiej na najbliższe lata. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Bogdan Kalinowski – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Piotr Bartosiak – Dyrektor DSKKZ Ministerstwa Edukacji i Nauki, Stefan Wiluś – Wiceprezes i Orzecznik techniczny PSD, Krzysztof Patoka – Współautor „Wytycznych dekarskich”, Ryszard Piwowski – Wiceprezes PSD i nauczyciel zawodu Dekarz, Magdalena Popielewska – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, Artur Falkowski – multimedalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, a także Jan Grycuk i Jan Olizarowicz – twórcy wyjątkowych narzędzi dekarskich i ciesielskich. Priorytetem Konferencji jest merytoryczna dyskusja na temat najważniejszych kwestii związanych z zawodem Dekarz i branżą dachową.

Program konferencji będzie obejmował zagadnienia takie jak:

  • Podsumowanie działalności Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w roku 2020.

  • Problemy branży dekarskiej z pracownikami.

  • Metody przygotowywania młodych rzemieślników do pracy w zawodzie.

  • Kształcenie młodych dekarzy w systemie szkolnym i pozaszkolnym.

  • Nowe perspektywy związane z tworzonym zawodem technika dekarstwa.

  • Elementy podstawy programowej dla Szkoły Branżowej II stopnia i Technikum Dekarskiego.

  • Wytyczne Dekarskie w praktyce. Jak z nich korzystać w codziennej pracy?

  • Technologie usprawniające codzienną pracę dekarzy. Programy komputerowe do prac dekarskich.

  • Przymiary i szablony dekarskie – czyli jak ułatwić sobie wykonywanie prac manualnych?

Wydarzenie jest kierowane do: dekarzy, cieśli, blacharzy, producentów materiałów budowlanych, dystrybutorów materiałów dachowych, deweloperów, inwestorów, przedstawicieli administracji publicznej i szkolnictwa oraz uczniów szkół branżowych.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału.

BEZPŁATNA REJESTRACJA: https://live.dekarz.com.pl/

Udostępnij ten wpis

Post Comment