„Dachy – podstawy projektowania i wykonawstwa” – książka do nabycia w PSD

Baner 700x300 kopia

Dachy to nie tylko element ochrony budynku przed środowiskiem zewnętrznym, ale też element kulturowy. Ta tzw. „piąta elewacja” jest często charakterystyczna dla danego regionu, a także jest świadectwem poziomu estetyki.

Dach należy rozpatrywać zawsze jako całość, począwszy od elementów konstrukcyjnych, poprzez membrany i folie, poszycia, termoizolację, aż do samego pokrycia dachowego.

Niestety w praktyce nadal mamy do czynienia z obiektami nowo projektowanymi i nowo realizowanymi, które obarczone są wieloma błędami, co wynika z braku szerokiej wiedzy dotyczącej dachów, prawa budowlanego, poprawnego projektowania i odpowiedzialności zawodowej.

Stąd właśnie, dzięki inicjatywie Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy powstała pierwsza na rynku taka pozycja wydawnicza, która ma na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych dekarzy oraz ich kształcenie od podstaw – książka „Dachy – podstawy projektowania i wykonawstwa”, pod red. Tomasza Błaszczyńskiego.

Obecnie na polskim rynku nie ma wieloaspektowej oraz aktualnej pozycji dotyczącej dachów. Tym bardziej książka ta może być bardzo pomocna dla studentów Wydziałów Budownictwa uczelni technicznych (przyszłych projektantów, wykonawców i inspektorów nadzoru), a także dla czynnych projektantów i wykonawców robót.

Książka jest vademecum podstawowej wiedzy o dachach i stanowi wstęp do kolejnych publikacji z zakresu krycia dachów.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Udostępnij ten wpis

Post Comment