BRAAS wspiera dekarskich mistrzów świata

W lutym w Gdańsku odbyło się trzydniowe szkolenie pt. „Karpiówka Opal na wolim oku”, podczas którego młodzi dekarze mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tej wymagającej lukarny. Szkolenie było nagrodą dla zwycięzców Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy i ich mentorów w kategorii dach stromy.

 

Szkolenie z układania dachówki karpiówki Braas. Fot. Monier Braas
Szkolenie z układania dachówki karpiówki Braas. Fot. Monier Braas

Szkolenie składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Wśród głównych zadań znalazło się usystematyzowanie wiedzy na temat projektowania przegrody dachowej, prawidłowego wykreślania geometrii i łatowania wolego oka oraz układania na nim karpiówek. Ponadto szczególny nacisk został położony na samodzielne konstruowanie ściany czołowej wolego oka w dwóch wariantach oraz wyznaczania długości krokwi. Zaproszeni na szkolenie dekarze mieli również okazję w praktyce sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę teoretyczną. Na specjalnie przygotowanej atrapie dachu w Ośrodku Szkolenia Dekarzy laureaci Mistrzostw układali wole oka dwoma metodami.

 

Choć układania dachówek, jak jazdy na rowerze, nigdy się nie zapomina, to dążenie do perfekcji wymaga stałego doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy. Elementem szczególnie wymagającym precyzji dekarskiej jest układanie wolego oka – zauważa Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier Braas. – Dlatego zorganizowaliśmy dwudniowe szkolenie dla mistrzów i ich mentorów. Dzięki takim działaniom nie tylko możemy cieszyć się sukcesami polskich ekip dekarskich w prestiżowych zawodach, ale też mieć pewność, że wysoka jakość produktów idzie w parze z wysoką jakością wykonania dachu – dodaje.

Młodzi mistrzowie świata podczas szkolenia zorganizowanego przez firmę Monier Braas. Fot. Monier Braas
Młodzi mistrzowie świata podczas szkolenia zorganizowanego przez firmę Monier Braas. Fot. Monier Braas

W szkoleniu prowadzonym przez Marka Podeszwę – kierownika działu technicznego Monier Braas – wzięli udział Dariusz Jurga i Jarosław Kijak z mentorem Tomaszem Jurgą. Szkolenie odbyło się Ośrodku Szkolenia Dekarzy przy ul. Grunwaldzkiej 238.

Udostępnij ten wpis

Post Comment