Secondary Menu

BMI Group – Monier Braas i Icopal razem

W wyniku połączenia Monier Braas i Icopal – jednych z największych i najbardziej prestiżowych marek w branży – powstał międzynarodowy koncern BMI Group, oferujący szeroki zakres rozwiązań dostępnych na rynku pokryć dachowych.

Międzynarodowy koncern BMI Group, powstały na skutek połączenia firm Monier Braas i Icopal, należy do rodziny Standard Industries – globalnej spółki obejmującej wiodące marki branży materiałów budowlanych. Bogate doświadczenie i wiedza obydwu podmiotów pozwolą zaoferować najszerszą na rynku ofertę produktową wraz z bogatym wachlarzem usług dedykowanych dachom skośnym oraz dachom płaskim.

Firmy Monier Braas i Icopal po raz pierwszy razem zaprezentowały swoje produkty i systemy dachowe na wspólnym stoisku BMI Group w ramach Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA.  Fot. Monier Braas
Firmy Monier Braas i Icopal po raz pierwszy razem zaprezentowały swoje produkty i systemy dachowe na wspólnym stoisku BMI Group w ramach Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA. Fot. Monier Braas

Monier Braas, jako ekspert w rozwiązaniach dla dachów skośnych odpowiada za ten segment w  ofercie BMI Group.  Zgodnie z filozofią marki, dach to nie tylko połać, lecz kompletny system, który powinien spełniać nie tylko walory estetyczne, lecz także gwarantować bezpieczeństwo i niezawodność na lata. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Monier Braas dostarcza zintegrowany system obejmujący dachówki, blachodachówki panelowe, akcesoria dachowe, izolacje i wysokosprawne systemy fotowoltaiczne. Wszystkie produkty Braas są ze sobą w pełni kompatybilne i spełniają wszelkie wymagania zawarte w polskich i europejskich normach. Potwierdzają to wnikliwe badania przeprowadzane każdorazowo przed dopuszczeniem produktów do użytkowania. Uzupełnieniem portfolio produktowego marki jest certyfikacja dekarzy. Dodatkowo Monier Braas oferuje jedyną na rynku Gwarancję Systemową, która zapewnia funkcjonalność całego Systemu Dachowego Braas przez 15 lat.

Fot. Monier Braas
Fot. Monier Braas

Bazując na doświadczeniu marki Icopal – specjalisty w dziedzinie hydro i termoizolacji, BMI Group oferuje także najwyższej jakości systemy impregnacyjne i rozwiązania dla dachów płaskich. Icopal dysponuje jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących materiały bitumiczne w Europie Centralnej. Firma jest prekursorem działań projakościowych na polskim rynku materiałów budowlanych. Jednym z elementów tej polityki jest poddawanie swoich wyrobów ciągłej ocenie przez niezależną, kompetentną i renomowaną jednostkę – Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Izolacji Budowlanej w Katowicach.

 

Wiedza oraz zaplecze technologiczne obu firm pozwalają tworzyć wysokiej jakości pokrycia dachowe, wpisujące się w aktualne trendy architektoniczne, w duchu zrównoważonego rozwoju. BMI Group oferuje rozwiązana dla sektorów mieszkaniowych, handlowych, publicznych i infrastrukturalnych.

 

Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas. Fot. Monier Braas
Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas. Fot. Monier Braas

– Utworzenie BMI Group wspólnie z marką Icopal to nowy etap w rozwoju firmy Monier Braas. Liczę, że wykorzystując efekt synergii grupa BMI będzie umacniać się na pozycji lidera w branży pokryć dachowych, dostarczając rozwiązania wyprzedzające potrzeby klientów. To ważny krok, który zbiega się z tegorocznym jubileuszem 25-lecia obecności marki Braas na polskim rynku – mówi Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas.

 

Po raz pierwszy firmy Monier Braas i Icopal prezentowały swoje produkty i systemy dachowe na wspólnym stoisku BMI Group w ramach Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA: https://www.youtube.com/watch?v=2sfQDYCtHVU

 

BMI Group na BUDMIE. Fot. Monier Braas
BMI Group na BUDMIE. Fot. Monier Braas

BMI Group należy do rodziny Standard Industries, która obejmuje wiodące marki specjalizujące się w pokryciach dachowych. Firma powstała w wyniku połączenia Braas Monier i Icopal, czyli jednych z największych i najbardziej prestiżowych marek w branży. Dorobek i doświadczenie obydwu pozwolił stworzyć niezwykle bogatą ofertę usług oraz produktów służących do montażu i impregnacji pokryć dachowych.

Braas Monier to firma specjalizująca się w dachach spadzistych. Ogromna wiedza marki sprawiła, że to właśnie Braas odpowiada za ten segment w ofercie BMI Group. Dopracowane technologie, szeroki wybór modeli i powłok oraz gwarancja kompletnego systemu dachowego to zasługa wieloletniego dorobku i dopracowanych rozwiązań. Piękno i bezpieczeństwo, których nie sposób przecenić.

LOGO_BMIBMI Group oferuje również szeroki wybór dachów płaskich razem z całą gamą najlepszych rozwiązań. Bazując na doświadczeniu marki Icopal, specjalisty w dziedzinie hydro i termoizolacji, BMI produkuje najwyższej jakości systemy impregnacyjne, szczególnie ważne w przypadku płaskich połaci. Profesjonalne systemy bitumiczne sprawdzą się doskonale zarówno w nowych konstrukcjach, jak i w budynkach remontowanych. Nowoczesne technologie pozwalają na perfekcyjną izolację przy jednoczesnym wykorzystaniu niepalnych, bezpiecznych materiałów.

BMI Group idzie z duchem czasu i odpowiada oczekiwaniom konsumentów. Wymarzony ogród dachowy lub aktywny dach pozwalający podgrzewać wodę energią słoneczną? To nie nierealne marzenie, lecz oferta, którą pewnie, skutecznie i nowocześnie zrealizuje BMI Group. Najciekawsze rozwiązania są w zasięgu ręki.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment